REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Park Przemysłowy (Emilianowo) – Solec Kujawski [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Park Przemysłowy (Emilianowo) – Solec Kujawski [FILMY]
Trwają prace związane z budową drogi ekspresowej S10 na odcinku od węzła Bydgoszcz Park Przemysłowy do węzła Solec Kujawski. Kolejne kolejne blisko 9 km drogi ekspresowej wchodzi w fazę budowy.
W Warszawie powstanie drugi prywatny akademik StudentSpaceartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie drugi prywatny akademik StudentSpace
Platforma prywatnych akademików StudentSpace, p stworzona przez Signal, Griffin Capital Partners i Echo Investment, rozpoczyna realizację kolejnego projektu w Polsce. Nowy, sześciopiętrowy budynek powstanie w Warszawie, w południowej części Mokotowa. Inwestycja dostarczy łącznie niemal 600 łóżek na warszawski rynek PBSA.
Polska: Rynek mieszkaniowy w II kw. 2022 roku – niska dostępność kredytu zmroziła rynekartykuł
Pokaż artykuł
Polska: Rynek mieszkaniowy w II kw. 2022 roku – niska dostępność kredytu zmroziła rynek
Duży spadek popytu na kredyt mieszkaniowy jest podręcznikową reakcją rynku na serię silnych podwyżek stóp procentowych rozpoczętą w październiku 2021 roku i powoduje spadek sprzedaży mieszkań. Kończy się okres dynamicznych wzrostów cen mieszkań i w perspektywie najbliższego roku możliwa jest ich korekta. Jednocześnie silny wzrost kosztów budowy przy braku możliwości dalszych podwyżek cen ograniczy nową podaż.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowy
PKP PLK S.A. budują w Radomiu kolejny nowy przystanek – Radom Południowy. Trzy nowe perony powstają obok kładki dla pieszych, do realizacji której zobowiązało się Miasto. Pasażerowie zyskają wygodny transport do pracy i szkół.
DEVELIA zrealizuje III etap osiedla Centralna Vita w Krakowie. Trwa przedsprzedaż mieszkań [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
DEVELIA zrealizuje III etap osiedla Centralna Vita w Krakowie. Trwa przedsprzedaż mieszkań [WIZUALIZACJE]
Jeden z największych i najbardziej znanych deweloperów w Polsce - DEVELIA S.A. z Wrocławia, uruchomiła przedsprzedaż mieszkań w ramach III etapu krakowskiej inwestycji Centralna Vita – nowoczesnego, wieloetapowego osiedla, które realizuje w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny, zaledwie ok. 5 km od Rynku Głównego.
W centrum Warszawy powstaje kolejny apartamentowiec [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje kolejny apartamentowiec [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy powstaje kolejny apartamentowiec. Swoją nową inwestycję w Warszawie realizuje jeden z największych deweloperów w Polsce - Dom Development S.A.
Wrocław: Krakowska 35 – Atal postawi biurowiec na Przedmieściu Oławskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Krakowska 35 – Atal postawi biurowiec na Przedmieściu Oławskim [WIZUALIZACJE]
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna kończy realizować przy ulicy Krakowskiej osiedle apartamentów inwe...
Prosument lokatorski z podpisem Prezydentaartykuł
Pokaż artykuł
Prosument lokatorski z podpisem Prezydenta
Promująca wykorzystanie OZE w blokach i wprowadzająca instytucję tzw. prosumenta lokatorskiego nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została podpisana przez Prezydenta. Dzięki nowym przepisom wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y będą mogły zarabiać na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej.
Kolejne trzy polskie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne trzy polskie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku już trzydzieści decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dziewięciu dużych inwestorów oraz 21 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zainwestują w Małopolsce łącznie ponad 1,3 mld zł.
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPOartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPO
PKP Intercity realizuje jedno z kluczowych przedsięwzięć taborowych, współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Unijny program obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Trójmieście?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Trójmieście?
Jak informuje Knight Frank, podpisane w Trójmieście umowy najmu na poziomie 116 tys. mkw. prezentowały jeden z najwyższych wyników w historii rynku. Jednocześnie osłabiona aktywność deweloperów skutkowała najniższym poziomem nowej podaży od blisko 20 lat.
Panattoni ukończyło swoją największą inwestycję w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni ukończyło swoją największą inwestycję w Małopolsce
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył największy projekt w Małopolsce – Panattoni Park Kraków North w miejscowości Wężerów (gmina Słomniki, powiat krakowski), o powierzchni ponad 56 500 mkw. Ok. 21 000 mkw. zajmuje Trivium Packaging, a ponad 25 000 mkw. firma Almus. To dwie największe umowy najmu Panattoni w regionie.
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomsku
Fabryka Beko w Radomsku, jeden z największych zakładów AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła wyprodukowanie 45-milionowej sztuki sprzętu gospodarstwa domowego. To ważny kamień milowy dla zakładu należącego do Grupy Arçelik – właściciela globalnej marki Beko – i wyraźny sygnał strategicznego znaczenia Polski na przemysłowej mapie Europy.
Wrocław: Tramwaj przez Popowice podzielony na etapy. Miasto szuka wykonawcyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tramwaj przez Popowice podzielony na etapy. Miasto szuka wykonawcy
Magistrat chciał zrealizować całą inwestycję za niespełna 180 mln zł, jednak oczekiwania zainteresow...
Wrocław: Locus ruszy po latach z zabudową posesji na Krzykachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Locus ruszy po latach z zabudową posesji na Krzykach
Wrocławski deweloper ponownie stawia na tę część miasta. Tym razem będzie budował na ogrodzonym od k...
Wrocław: Lokum Deweloper coraz bliżej startu inwestycji na terenie dawnej giełdy. W planach blisko 1500 lokaliartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Lokum Deweloper coraz bliżej startu inwestycji na terenie dawnej giełdy. W planach blisko 1500 lokali
Wrocławski deweloper przeprowadził już wyburzenia przy ulicy Gnieźnieńskiej na Szczepinie. Teraz sta...
Wrocław: Nowa Strzegomska – GlobalLogic zatrudni w nowym kompleksie biurowym ponad tysiąc pracowników [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowa Strzegomska – GlobalLogic zatrudni w nowym kompleksie biurowym ponad tysiąc pracowników [WIZUALIZACJA]
Będzie to najnowocześniejsze w Polsce biuro tej amerykańskiej firmy informatycznej. Powstanie na ter...
Amerykański GlobalLogic zatrudni docelowo we Wrocławiu tysiąc osób. Trwa budowa biurowca [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański GlobalLogic zatrudni docelowo we Wrocławiu tysiąc osób. Trwa budowa biurowca [ZDJĘCIA]
Będzie to najnowocześniejsze w Polsce biuro tej amerykańskiej firmy informatycznej. Powstaje na tere...
Wrocław: Na Swojczycach powstaje nowa galeria handlowa Swoja Olimpia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Na Swojczycach powstaje nowa galeria handlowa Swoja Olimpia [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy wschodniej części miasta doczekają się nowego centrum handlowego w tym roku. Oprócz Lidla...
REKLAMA